piątek, 13 marca 2015

AKADEMIA ZWYCIĘZCY - W SKF BOKSING SIĘ DZIEJE!

Konkretne zajęcie, bezpieczeństwo, niewątpliwa i oczywista korzyść dla zdrowia, dobra zabawa oraz nowe doświadczenia - AKADEMIA ZWYCIĘZCY JEST W STANIE TO ZAGWARANTOWAĆ!
Kolejny już raz gorąco namawiam i zapraszam do aktywności ruchowej wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat! Odpowiednio przystosowane zaplecze treningowe, doświadczona kadra trenerska, świetna atmosfera ludzi z pasją, którzy nie mają czasu na głupoty czekają, aby przyjąć Cię do grona PRAWDZIWYCH SPORTOWCÓW!
Na zajęciach najmłodsi uczą się podstawowych technik wykorzystywanych w boksie oraz kickboxingu. Dużą wagę przywiązuje się do ćwiczeń ogólnorozwojowych poprawiających i zwiększających sprawność ruchową dziecka.
AKADEMIA ZWYCIĘZCY - W SKF BOKSING SIĘ DZIEJE
NAUKA TECHNIK BOKSERSKICH
Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, tj. wtorek i czwartek o godzinie 16:15 oraz w soboty o godzinie 12:00. Jednostka treningowa trwa godzinę. Wysokość miesięcznej składki wynosi 70 zł. Nasza siedziba mieści się przy ul. Dworcowej 31 w Zielonej Górze. Dotarcie na salę treningową nie powinno być dla nikogo problemem. WYSTARCZY CHCIEĆ!


MŁODZI SPORTOWCY PODCZAS JEDNEGO Z TRENINGÓW
PLAN DNIA PRZECIĘTNEGO UCZNIA

7:00 - szybkie śniadanie
7:30 - podróż do szkoły
8:00 - 14:00 - zajęcia w szkole
14:00 - 16:00 - świetlica
16:00 - 17:00 - zakupy w zatłoczonym supermarkecie
17:00 - powrót do domu
17:30 - przymusowe odrabianie lekcji
18:30 - upragniony czas wolny - czyli komputer, tv, smartfon, w bardzo rzadkich przypadkach wyjście na dwór
20:30 - kolacja
21:30 - sen

Jakaś satysfakcja? Znikoma, niewidoczna! Krok na przód? Mikroskopijny, niedostrzegalny!

Brak aktywności ruchowej powoduje, że dziecko staje się ułomne, mózg jest niedotleniony. Ospałość, zmęczenie chroniczne - przemęczenie, kłopoty z pamięcią i koncentracją, złe samopoczucie, zaburzenia snu. Młody człowiek traci najlepsze lata swojego życia, zaczyna dokuczać rodzicom, sprawiać problemy z powodu braku konkretnego zajęcia, staje się nieznośny, samotny, wyobcowany, ma problem z nawiązywaniem kontaktu z innymi.

Nowoczesne podejście do zdrowia dziecka to zrównoważony rozwój psycho-fizyczny, pomaga on w walce ze stresem niezależnie od wieku. Wysiłek fizyczny to najlepsza metoda na walkę z dręczącym nas stresem! Brak ruchu jest przyczyną otyłośći, której problem dotyka coraz to większą grupę dzieci i młodzieży. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza wśród młodych osób otyłość nie jest akceptowana. Dzieci dotknięte tym problemem mają trudności z nawiązywaniem relacji, nie odnajdują się w grupie rówieśników, co często prowadzi do tragedii. Otyłość to choroba, która w znaczny sposób utrudnia funkcjonowanie człowieka, nie wolno jej lekceważyć!

Dlatego warto pomyśleć nad wzbogaceniem planu dnia dziecka o aktywność ruchową. Trwająca godzinę jednostka treningowa od 2 do 3 razy w tygodniu gwarantuje poprawę samopoczucia oraz lepsze funkcjonowanie organizmu. Dlatego kolejny raz zapraszam na zajęcia przeznaczone specjalnie dla najmłodszych w Stowarszyszeniu Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra. Akademia Zwycięzcy czeka na kolejnych członków oraz członkinie. Wspólnie zadbamy o zdrowie, poprawimy kondycję i zwiększymy szansę na sukces w przyszłości!

ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE - POPRAWIAJĄ OGÓLNĄ SPRAWNOŚĆ RUCHOWĄ DZIECKA


Nie wierzysz, że sport może być początkiem czegoś wielkiego? Lepiej się tylko uczyć? Lepiej tylko pracować? Najlepiej nic nie robić w wolnym czasie? Tylko biernie odpoczywać obawiając się zmęczenia?

A może potrzebna Ci motywacja? Udowodnić Ci, że można? Nic prostszego! 

Igor "Major" Sikora i Przemysław Kalisz - znasz? Nie? Niemożliwe! 

Zaczynali od małego. Z rodzicami przychodzili na salę. Rodzice czekali obserwując jak rodzą się prawdziwe talenty. Systematyczny udział w treningach umożliwił chłopakom wyjazd na pierwsze zawody. Zaczęło się! Tytuły mistrzowskie, czołowe miejsca w rywalizacji sportowej na terenie kraju.

A dziś? Dalej trenują! Jeszcze bardziej zawzięcie! Przygotowują się do imprez międzynarodowych. Przed nimi start w Pucharze Europy już w tym roku. Czekają na nich miejsca w Kadrze Narodowej. Zrodziło się COŚ z NICZEGO! Bez problemu godzą obowiązki szkolne i domowe z treningami. Nic nie jest w stanie im przeszkodzić w budowaniu sportowej przyszłości. Uczeń szkoły podstawowej, Igor oraz gimnazjum, Przemek są zdeterminowani, zdecydowani i gotowi na wyzwania bardziej niż niejeden dorosły człowiek. Wsparcie rodziców też ma tutaj ważną rolę. Dzięki nim młodzi sportowcy mogą realizować swoje marzenia.

Dlatego Drodzy Rodzice! Nie zapominajcie o swoich dorastających pociechach, zadbajcie o ich przyszłość. Zapewniam, że sport może być dla nich odpowiednim bodźcem do podjęcia działania!

MISTRZOWIE Z SKF BOKSING ZIELONA GÓRA!

Członkowie Akademii Zwycięzcy również godzą obowiązki szkolne z treningami. Po szkolnych zajęciach znajdują chwilę na aktywność fizyczną. Rodzice najmłodszych sportowców wytrwale przyprowadzają Ich na treningi, obserwują poczynania, tym samym przyczyniając się do sukcesu swoich pociech. Dla chcącego nic trudnego! Nie należy zasłaniać się wyłącznie niedogodnościami i niesprzyjającymi warunkami. Przez takie podejście ucekają nam marzenia, oddalają się życiowe cele. Wszystko jest w zasięgu ręki. Wystarczy tylko ZAPLANOWAĆ, POSTARAĆ SIĘ I ZREALIZOWAĆ!

Godnym uwagi jest fakt, że są ludzie propagujący aktywny tryb życia, którzy sami z siebie dbają o swoje zdrowie i sylwetkę. Tacy ludzie wybierają SKF Boksing Zelona Góra – to przecież miejsce, w którym projektowane są kariery sportowe i otrzymuje się szansę na zmianę – oczywiście na lepsze, mowa tutaj o poprawie stanu zdrowia, zgubieniu nadmiaru kilogramów i spaleniu zbędnych kalorii. Nikt nie jest w stanie powstrzymać ich przed osiągnięciem celu, który sobie wyznaczyli.  
Postanowiłam, że krótko przedstawię dotychczasowych członków Akademii Zwycięzcy. Poznajmy kandydatów na wspaniałych sportowców sięgających po mistrzowskie tytuły w przyszłości. 

Wśród zawodników Akademii jest pewna kobieta, która również przekonała się o pozytywnym działaniu sportu i korzyści z niego płynących. Jest dowodem na to, że sport to faktycznie zdrowie!
Od niedawna na naszej sali treningowej trenuje Oliwia Seredyńska, uczennica klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze. Oliwia - aktywna i zdeterminowana kobieta postanowiła, że zajmie się czymś konkretnym, dającym pewne i widoczne korzyści. Postawiła na sporty walki! Brała czynny udział w Sportowym Obozie Treningowym organizowanym podczas ferii zimowych w naszym klubie. Codziennie o godzinie 10:00 stawiała się na miejscu i zaczynała trening. Wsparcie mamy, która każdego dnia odbierała córkę kończącą trening z pewnością motywowało młodą kandydatkę na sportsmenkę do ciężkiej pracy podczas zajęć sportowych.
Oliwia na własnej skórze doświadczyła korzyści płynących ze sportu. Podczas zaledwie kilkunastu treningów zgubiła 2 kilogramy! Swoją przygodę ze sportami walki zaczęła całkiem niedawno. 

Przed jednym z treningów chwilę rozmawiałyśmy. Zapytałam Oliwię jak się czuje, czy jest zmęczona po zakończeniu obozu, po zajęciach w szkole. Odpowiedziała - „Wszystko ok., tylko brzuch mnie trochę boli”. Zaniepokojona zapytałam „dlaczego?”. I uzyskałam odpowiedź - „Robiłam brzuszki przed trenigiem”, po czym pobiegła na salę. Mimo młodego wieku ma świadomośc tego, że dzięki pracy i wysiłkowi są efekty. Siedzenie w domu, przeglądanie portali społecznościowych, oglądanie seriali i beznadziejne odżywianie się na pewno nie nie są jedynymi ambicjami tej młodej kobiety. Ona z pewnością wie czego chce!
OLIWIA SEREDYŃSKA Z TRENERKĄ KINGĄ SZLACHCIC PODCZAS JEDNEGO Z TRENINGÓW
Klaudia Mazur – uczennica klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 10 w Zielonej Górze. Zawsze uśmiechnięta, gotowa na kolejne wyzwania. W trenigach uczestniczy już przez długi czas. Można powiedzieć, że Jej frekwencja na zajęciach jest 100 – procentowa, ponieważ gdy Klaudia nie może pojawić się na treningach w grupie Akademii Zwycięzcy, odrabia je na zajęciach grupy początkującej naszego Stowarzyszenia. Brała udział w obozie sportowym organizowanym podczas ferii. Od niedawna zaczęła również biegać razem z zawodnikami i osobami treniującymi rekreacyjne w klubie. Jest jedną z najmłodszych biegaczek, która ambitnie pracuje nad swoją kondycją.
Zosia Diaczuk – uczennica klasy 4 Szkoły Podstawowej w Zielonej Górze. Z naszym Stowarzyszeniem związana już przez bardzo długi czas. Razem z tatą – P. Waldkiem Diaczukiem są stałymi bywalcami na treningach. Wzajemnie się motywują do pracy i czynnego uczestnictwa w zajęciach. Zawsze chętna do współpracy, uśmiechnięta, gotowa do działania i nie straszne są Jej żadne wyzwania. Jej pozytywna energia przenosi się również na innych członków klubu, mogłaby nią obdarować całą sportową Zieloną Górę.
Mateusz Bagrowicz – uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze. Już przez długi czas uczestniczy w treningach grupy Akademii Zwycięzcy. Z pewnością jest to materiał na świetnego sportowca. Mateusz uprawia również inne dyscypliny podczas dodatkowych zajęć sportowych w szkole. Młody sportowiec zawsze pojawia się na treningach. Ba! Jest zawsze dużo przed rozpoczęciem zajęć. Chętnie służy pomocą, interesuje Go środowisko sportowe. Ma zrobione kompletne badania lekarskie, które uprawniają Go do uczestniczenia w walkach sparingowych. Ze swoją determinacją ma ogromną szansę uczestnictwa w rywalizacji sportowej wśród dzieci i młodzieży.
ArturZawada – uczeń klasy 4a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze. Przez długi czas uczestniczy w zajęciach sportowych prowadzonych w naszym klubie. Niezwykle ambitny, chętny do działania, odważny i pomocny. Swoją energią „zaraża” pozostałych uczestników zajęć zachęcając ich do pracy. Zaczyna brać udział w walkach sparingowych robiąć krok w przód, tym samym zbliżając się do udziału w rywalizacji dzieci w zawodach sportowych. Nie boi się wyzwań, z każdym treningiem czeka na nowe zadania. Mimo młodego wieku wie czego chce i po co przychodzi na treningi. Wykazuje zainteresowanie środowiskiem sportowym,
WiktorZawada – uczeń klasy 6a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze. Inteligentny, chętny do działania, czekający na nowe wyzwania. Niewątpliwie odpowiedni materiał na świetnego sportowca. Zainteresowany sportem. Bierze udział w walkach sparingowych i wykazuje chęć do rywalizacji sportowej w przyszłości. Nie boi się podjąć ryzyka. Analizuje każdą technikę poznaną na treningu, dzięki czemu stale wzbogaca swoje umiejętności. Szybko się uczy. Zawsze chętny do pomocy. Bierze czynny udział w treningach wkładając w nie mnóstwo energii.
Zygfryd – uczeń Szkoły Podstawowej w Zielonej Górze. Jeden z najmłodszych członków Akademii Zwycięzcy. Bardzo szybko się uczy, sprytny, energiczny. Wysoka frekwencja na zajęciach pozwala Mu na zdobywanie doświadczenia, które będzie mógł wykorzystać w swojej sportowej przyszłości. Mimo młodego wieku jest bardzo systematyczny. Jest to również zasługa Jego rodziców. Raz mama, raz tata, a niekedy wspólnie obserwują poczynania syna na treningu dając Mu niezbędną motywację. Nie dla Nich są wymówki o niedogodnościach związanych z komunikacją. Zawsze zjawiają się wcześniej, jeszcze przed zajęciami. Zygfryd chętnie uczestniczy w zajęciach, cierpliwie wykonuje każde ćwiczenie. Zdarza się, że wykonuje je perfekcyjnie, stając się wzorem dla innych!
Wiktor – uczeń Szkoły Podstawowej w Zielonej Górze. Niezwykle sympatyczny, kulturalny, ambitny i energiczny chłopiec. Trafił do nas całkiem niedawno. Ani razu nie opuścił zajęć. Uczestniczy w nich nawet w każdą sobotę. Jest to niewątpliwie zasługa Jego rodziców, którzy systematycznie przyprowadzają syna na treningi nie narzekając na brak czasu. Czekają i obserwują postępy młodego sportowca bez względu na dzień tygodnia. Zawsze znajdą chwilę czasu żeby zadbać o pawidłowy rozwój syna. Wiktor jest ambitny, wytrwale dąży do perfekcji. Świetnie się z Nim współpracuje. Sportowe środowisko w dużym stopniu Go pochłonęło sądząc po Jego zaangażowaniu w treningi.
AdrianTomala – uczeń klasy 5b Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie. Pracowity, inteligentny, zdecydowany. Wytrwale dąży do celu. Skupia się na wykonywanym ćwiczeniu analizując je, dzięki czemu techniczna strona wykonywanych ćwiczeń jest bardzo zadowalająca. Bardzo szybko się uczy i chętnie współpracuje. Nie straszne są Mu wyzwania, bez zastanowienia stawia im czoła.
Sergiusz – uczeń klasy 1c Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze. Do Akademi Zwycięzcy dołączył całkiem niedawno. Sympatyczny, pracowity, bardzo szybko się uczy. Jest bardzo zaangażowany w treningi. Zawsze chętny do działania. Jego tata należy do grupy Activ Team w SKF Boksing Zielona Góra. Myślę, że obaj wzajemnie się motywują i przekazują energię do kolejnych treningów. Nie dla Nich jest siedzenie na kanapie, ciągłe narzekanie i monotonia. Wolą przyjść na trening, spędzić trochę czasu w towarzystwie ludzi z pasją, zadbać o swoje zdrowie i uniknąć nudy! Sergiusz to kandydat na przyszłego zawodnika. Jeśli będzie przykładał się do treningów tak, jak do tej pory i jeszcze bardziej, z pewnością ma szansę na mistrzowskie tytuły – jak wszyscy inni członkowie Akademii!
ĆWICZENIA ROZCIĄGAJĄCE - ZWIĘKSZAJĄ GIBKOŚĆ CIAŁA, ELASTYCZNOŚĆ I SPRAWNOŚĆ STAWÓW ORAZ ZMNIEJSZAJĄ RYZYKO KONTUZJI
ROZGRZEWKA - PRZYGOTOWANIE ORGANIZMU DO WYSIŁKU FIZYCZNEGO
DOBRA ZABAWA
WYŚCIGI RZĘDÓW - ZDROWA RYWALIZACJA SPORTOWA I WSPÓŁPRACA W GRUPIE

Teraz już wiesz dlaczego warto postawić na sport, przyjść na trening i zacząć dbać o zdrowie swojego dziecka?
Bardzo ważne jest to, aby zaszczepić w dziecku już od najmłodszych lat wiedzę o tym, że należy dbać o prawidłowy rozwój ciała i umysłu. Dziecko powinno mieć jakieś zajęcie, które odciągnie je od komputera i niezdrowych nawków żywieniowych. W przeciwnym razie organizm się po prostu zbuntuje i nie będzie z dzieckiem współpracował. Skutkować to będzie m.in. częstymi infekcjami, przeziębieniami, wahaniami nastroju i nerwowością.
Wystarczy zachęcić dziecko do działania. Sport to przygoda, zawieranie nowych znajomości, satysfakcja z samego siebie, sposób na zabicie nudy, pomysł na przyszłość.
NIE MASZ NIC DO STRACENIA! WARTO SPRÓBOWAĆ!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz